fbpx

Комплексні проекти. Елеватори підлогового зберігання

ТОВ Група компаній «Елефант» пропонує оптимальне і ефективне рішення проблеми зберігання сільськогосподарської продукції, при мінімальних витратах на будівництво власного сховища «під ключ».

Маючи власне зерносховище, фермер не віддає частину прибутку за послуги елеватора, а вкладає кошти у власні зберігання свого врожаю.

Перевагою елеватора підлогового зберігання є можливість поетапного його будівництва.

Перший рік – фермер вкладає в будівництво власного зерносховища, яке окупає себе в той же рік.

Другий рік – фермер вкладає в механізацію і вентиляцію власного зерносховища.

Третій рік – коли фермер зберігає свій урожай на власному зерносховищі, він може встановити термометрію, зерноочисні та зерносушильні машини.

Таким чином, за три роки Ви маєте можливість побудувати комплексне зерносховище підлогового типу.

Будівництво бескаркасного механізованого зерносховища має ряд переваг перед силосним зберіганням:

o вартість зберігання на 1т зерна бескаркасного зерносховища дешевше силосного;

o терміни будівництва в 3 рази менше в порівнянні з силосним зберіганням;

o при будівництві напірної стінки збільшується обсяг зберігання на тій же площі. Немає контакту з навколишнім середовищем між основною стіною ангару і зерном, відповідно – відсутня «точка роси».

o більш якісна вентиляція за рахунок меншої висоти насипу в порівнянні з силосним сховищем;

Основні етапи будівництва бескаркасного зерносховища:

I етап – облаштування фундаменту.

Оскільки безкаркасні ангари мають незначну вагу, і вони є самонесучими, тому вони не вимагають посилених фундаментів на відміну від каркасних конструкцій. Навантаження від даху і стін передається на фундамент палі через основу кожної арки, тому все навантаження розподіляється на нього рівномірно. Спрощена структура економить час і знижує кошторисну вартість будівництва.

II етап – будівництво підземної галереї.

Для подальшого закладення транспортних систем і автоматичного вивантаження зернових з зерносховища будується підземна прохідна галерея 2х2м.

III етап – виготовлення арочних панелей за допомогою американського прокатного стану MIC-120 або MIC-240

Арочні панелі виготовляються з оцинкованої сталі товщиною від 0,1 до 1,5 мм. в залежності від ширини прольоту.

IV етап – монтаж аркових панелей

Готові арки збираються в секції по 3-5 шт. Вальцюються з герметизацією швів і встановлюються на готовий фундамент.

V етап – виготовлення і монтаж воріт

Після закінчення монтажу арочних панелей і фронтонів встановлюються ворота.

Модульні перегородки

При зберіганні зерна як в існуючих, так і в нових насипних складах виправдало себе використання роздільних перегородок.

Механізація зерносховища

Транспортери ТЛ

З завальної ями, зерно норією подається вгору на транспортер ТЛ, який за допомогою кареток розподіляє його по всій площі зерносховища.

Конвеєр ЦПК замкнутого циклу

Конструкція конвеєра ЦПК, це ланцюговий закільцований конвеєр в круглому корпусі, який транспортує зерно, як по горизонталі, так і по вертикалі і в той же час вимагає мінімальної потужності і енерговитрат.

Вентиляція

Вентилювання стабілізує температуру і вологість зерна, перешкоджає локальному зростанню температур і появи вогнищ самозігрівання, а також міграції вологи, що дозволяє зберегти якість зерна в процесі зберігання.

Телескопічні труби

Телескопічні труби розміщуються в зерносховищі перед завантаженням і розходяться на необхідну довжину. До труби під’єднують вентилятор, який нагнітає в неї повітря, пронизуючи і вентилюючи зерно. При досягненні потрібного технологічного ефекту по охолодженню і підсушуванню зерна вентилятор вимикають і від’єднують від труби.

Підпільні канали

Підпільні канали зручні в експлуатації, по ним можливо їздити автомобільним транспортом та іншою спец технікою (необхідно враховувати вагу транспорту і допустимі навантаження на решітку каналу).

Термометрія

Однією з основних причин, яка знижує якісні показники зерна при його зберіганні є процес самозігрівання зернової маси.

Контроль температури зернових вкрай важливий процес, оскільки це єдиний спосіб виявлення вогнищ самозігрівання зерна – провісників серйозних втрат зерна в період його зберігання.

Температура зерна в зерносховищах контролюється за допомогою «вимірювальних пік», виготовлених зі склопластику.

Відділення приймання, сушки, очищення зерна

Приймання зерна

Інженерами-проектувальниками Групи компаній «Елефант», для прийому зернових культур, проектується завальна яма, розрахована для самосвального автотранспорту (з бічним і заднім вивантаженням). Разом з вами ми можемо спроектувати і забезпечити монтаж конструкції потрібних вам габаритів.

Очищення і сушка зерна

Здійснення попереднього очищення і сушіння зерна дозволяє знизити його вологість до необхідного рівня, коли виключена можливість самозігрівання зернової маси в процесі тривалого зберігання. Правильно організовані очищення та сушіння зернової маси сприяють фізіологічному дозріванню врожаю, поліпшення його товарних якостей.

При виборі обладнання для проведення очистки та сушки зерна фахівці Групи компаній «Елефант» допоможуть підібрати найбільш відповідне обладнання і нададуть кваліфіковану консультацію.

ТОВ Група компаній “Елефант” пропонує оптимальне і ефективне рішення проблем зберігання сільськогосподарської продукції, при мінімальних витратах на будівництво власного сховища «під ключ».

За три роки, які фермерські господарства віддають за послуги елеватора, вони мають можливість побудувати власний елеватор підлогового зберігання!

ТОВ Група компаній “Елефант” з розумінням всіх процесів зберігання врожаю має можливість запропонувати комплексні рішення для кожного фермерського господарства в залежності від його потреб.